Zderzenie autobusu z samochodem ciężarowym

W poniedziałek (tj. 03.10.) tuż przed godziną 17 na drodze wojewódzkiej nr 981 w miejscowości Florynka, doszło do zderzenia autobusu kursowego relacji Grybów-Krynica oraz samochodu ciężarowego marki Man, w wyniku którego rannych zostało 5 osób. Wszystkie zabrano do szpitali w Gorlicach i Nowym Sączu. W działaniach brało udział 5 zespołów ratownictwa medycznego oraz 8 zastępów straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nowym Sączu oraz pobliskich jednostek OSP. Według relacji świadków, autobus jadący od Krynicy w kierunku Grybowa, chcąc uniknąć zderzenia z wyjeżdżającym od Binczarowej, z drogi podporządkowanej, samochodem ciężarowym zjechał na pobocze, stoczył się ze skarpy po czym przewrócił się na bok. Pierwszych rannych z autobusu wyciągali świadkowe zdarzenia, którym szybko z pomocą przybyli strażacy oraz ratownicy pogotowia. Ruch w miejscu zdarzenia, na czas prowadzenia działań ratowniczych oraz wyjaśniających był zablokowany przez kilka godzin. Oba pojazdy posiadały tablice rejestracyjne powiatu gorlickiego.

W akcji udział brali: Marian Rola (kierowca)

Marian Gawlik (dowódca)

Łukasz Poręba