Zadymienie w domu

Dnia 6.08 (niedziela) ok. godz. 18.30 nasza jednostka została zadysponowana do działań w Kamionce Wielkiej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia, gdzie działała jednostka z Królowej Górnej ustalono, że w budynku mieszkalnym doszło do awarii systemu wentylacyjnego poprzez zwarcie się przewodów elektrycznych. Ze względu na duże zadymienie strażacy musieli pracować w sprzęcie ODO. Osobie zajmującej się domem, która próbowała samodzielnie ugasić ogień podano tlen, następnie przekazano tą osobę załodze ZRM. Na miejscu działała również policja. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądu wody wewnątrz budynku w celu dogaszenia ognia oraz nadpalonych elementów a także usunięciu zadymienia przy użyciu oddymiacza. Działania trwały ponad godzinę.

Załoga w składzie: Mariusz Poręba (dowódca)

Piotr Gawlik (kierowca)

Mariusz Górka