Pożar sterty opon

Wieczorem 29.03 (czwartek) ok. godz. 20.35 nasza jednostka została zadysponowana do działań w miejscowości Binczarowa. Z informacji jakich otrzymaliśmy od SKKM dowiedzieliśmy się, że za miejscowym sklepem pali się sterta opon. Po dotarciu na miejsce oraz relacji świadków ustalono, że owy pożar spowodowany był, ze względu na tradycję palenia „Judasza”. Działania strażaków polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądu wody w natarciu w celu ugaszenia ognia. Przy pomocy bosaków rozwleczono pozostałości opon i dogaszono. Na miejsce przybył również zastęp JRG z Nowego Sącza oraz patrol Policji. Działania strażaków trwały ok. 1 godz.

Siły i środki: JRG 1 w Nowym Sączu, OSP Bogusza, Policja.

Zastęp w składzie: Mariusz Poręba (dowódca), Tomasz Świgut (kierowca), Mariusz Górka, Piotr Gawlik, Damian Poręba, Szymon Lupa.

PRZESTRZEGAMY, ŻE PALENIE OPON ORAZ RÓŻNORAKICH ŚMIECI JEST SUROWO ZABRONIONE!!

SAM_0391 SAM_0392SAM_0393 SAM_0395 SAM_0396