Pożar sadzy w przewodzie kominowym

Dnia 25.01. (środa) ok. godz. południowych, nasza jednostka została zadysponowana do działań w miejscowości Binczarowa. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że w domu jednorodzinnym zapaliła się sadza w kominie. Na miejscu działała jednostka z Binczarowej, dowodzenie nad działaniami przejął dowódca z naszej jednostki do czasu przybycia strażaków z Sącza. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, dogaszenia zarzewia ognia powstałego w przewodzie kominowym, wyczyszczeniu go specjalnie przeznaczonym do tego sprzęcie. Po zakończeniu działań na miejscu zdarzenia pozostał zastęp z Binczarowej. Działania strażaków trwały ok. 2 godz.

W akcji udział brali: Marian Gawlik (dowódca)

Adam Motyka (kierowca)

Tomasz Świgut