Potrącenie pieszej

Dnia 2.01 (wtorek) ok. godz 7.00 nasz zastęp został zadysponowany do działań na granicy Boguszy z Królową Górną. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że doszło do potrącenia pieszej przez samochód osobowy. Piesza znajdowała się poza jezdnią, natomiast uszkodzony samochód w przydrożnym rowie. Kierująca samochodem nie uskarżała się na żadne dolegliwości. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy osobie poszkodowanej do czasu przyjazdu Karetki Pogotowia oraz odłączeniu klemów akumulatora w uszkodzonym pojeździe. Ruch na drodze odbywał się wahadłowo. Na miejscu działał również patrol Policji. Działania strażaków trwały ok. 50 min.

Siły i środki: JRG 1 w Nowym Sączu, OSP Bogusza, OSP Królowa Górna, ZRM, Policja.

Załoga w składzie: Mariusz Poręba (dowódca), Damian Poręba (kierowca), Tomasz Świgut, Szymon Lupa.

SAM_0308 SAM_0309 SAM_0311 SAM_0312 SAM_0313