Pogrzeb ks. prałata Mieczysława Czekaja

Dnia 31.03.2016 r. o godz. 14.00 mieszkańcy Boguszy pożegnali zasłużonego dla naszej wsi ks. prałata Mieczysława. O godz. 11.45 nasi strażacy przywitali przybyłą trumnę zmarłego, wraz z księdzem proboszczem Józefem oddali hołd i wprowadzili ciało zmarłego do kościoła, aby wraz z wiernymi odmówić modlitwy i czuwać, aż do uroczystości pogrzebowych. Mszy św. przewodniczył bp Stanisław Salaterski przy asyscie ok. 50 księży, którzy w większości byli znajomymi zmarłego. Strażacy z naszej jednostki brali czynny udział w uroczystości a mianowicie: niesli trumnę zmarłego księdza, wystawili poczet sztandarowy, kompanię honorową składającą się z czynnych strażaków oraz z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, którzy niesli wieńce na miejsce wiecznego spoczynku, zabezpieczali miejsce uroczystości oraz dbali o porządek na miejscowych parkingach. Niech ksiądz prałat Mieczysław zawsze pozostanie w naszej pamięci za wszelkie dobro wyświadczone dla parafii i parafian.

Spoczywaj w pokoju.

IMG_3958 IMG_3960 IMG_3963 IMG_3967 IMG_3972 IMG_3980 IMG_3982 IMG_3986 IMG_3996 IMG_3998 IMG_4002 IMG_4006 IMG_4009 IMG_4013