Kolejny pożar sadzy

Wieczorem 1.04 (Niedziela Wielkanocna) o godz. 20.53 nasza jednostka została zadysponowana do działań w Królowej Górnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że w budynku mieszkalnym zapaliła się sadza w kominie. Działania strażaków polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zamknięciu dopływu tlenu do pieca w celu obniżenia temperatury oraz przeczyszczeniu komina przy pomocy wyciora. Strażacy pracowali w szelkach ratowniczych. Działania trwały ok. 40 min.

Siły i środki: JRG 1 w Nowym Sączu, OSP Bogusza, OSP Królowa Górna.

Załoga w składzie: Mariusz Poręba (dowódca), Piotr Gawlik (kierowca), Damian Poręba, Arkadiusz Motyka, Magdalena Bochenek.