Samochód wypadł z drogi

Po zakończeniu działań w miejscowości Królowa Górna (2.01 godz. ok. 7.50) nasz zastęp został zadysponowany do działań w naszej miejscowości. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że kierująca pojazdem przy złych warunkach drogowych nie opanowała samochodu, w skutek czego uległa wypadkowi. Samochód znajdował się w przydrożnym rowie, kierująca natomiast poza pojazdem nie uskarżała się na żadne dolegliwości. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu klemów akumulatora w pojeździe oraz usunięciu go z drogi głównej na pobocze przy użyciu wyciągarki. Ruch odbywał się wahadłowo. Działania strażaków trwały ok. 25 min.

Siły i środki: JRG 1 w Nowym Sączu, OSP Bogusza, OSP Królowa Górna, Policja.

Załoga w składzie: Mariusz Poręba (dowódca), Damian Poręba (kierowca), Tomasz Świgut, Szymon Lupa.

SAM_0314 SAM_0315 SAM_0316

Potrącenie pieszej

Dnia 2.01 (wtorek) ok. godz 7.00 nasz zastęp został zadysponowany do działań na granicy Boguszy z Królową Górną. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że doszło do potrącenia pieszej przez samochód osobowy. Piesza znajdowała się poza jezdnią, natomiast uszkodzony samochód w przydrożnym rowie. Kierująca samochodem nie uskarżała się na żadne dolegliwości. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy osobie poszkodowanej do czasu przyjazdu Karetki Pogotowia oraz odłączeniu klemów akumulatora w uszkodzonym pojeździe. Ruch na drodze odbywał się wahadłowo. Na miejscu działał również patrol Policji. Działania strażaków trwały ok. 50 min.

Siły i środki: JRG 1 w Nowym Sączu, OSP Bogusza, OSP Królowa Górna, ZRM, Policja.

SAM_0308 SAM_0309 SAM_0311 SAM_0312 SAM_0313